Dobrovoľníci, využite - pre NTM vo vašom okolí - ponuku z iných regiónov:

1. Manželský budíček

Táto aktivita prešovského tímu sa vlani tešila veľkej obľube a povzbudila stovky manželských párov na celom Slovensku. Preto v nej prešovský tím pokračuje aj v tomto ročníku NTM a ponúka, aby ju regionálne tímy spropagovali aj vo svojich mestách a obciach.

Aj počas NTM 2022 (14.-20.2.) Vám každé ráno príde motivačná SMS s tipom, ako prebudiť to krásne vo vašom manželstve či ako spestriť vaše bežné dni.

Registruje sa samostatne manžel a samostatne manželka, pretože obom budú prichádzať rozdielne SMS správy.

Nie je nutné, aby sa zapojili obaja manželia, no ak sa tak stane, môže to byť o to prínosnejšie a zaujímavejšie. Môže to priniesť veľa pekného a dobrého... tak neváhajte!"

Bližšie informácie na: www.ntmpo.sk/manzelsky-budicek-22/

Už nesnívajte o krásnom manželstve, ale zažite ho!


2. Manželské povzbudenia

Košičania tiež pripravili obohacujúce povzbudenia do manželských vzťahov. V týždni 14.-20. februára e-mailom pošlú záujemcom každý deň jedno povzbudenie, aby ho mohli spolu so svojím manželom alebo manželkou prežiť ešte krajšie.

Viac info na: www.furca.sk/ntmke/


3. Online večery na "bodka.tv"

Bez ohľadu na miesto, môžu páry prijať pozvanie na pohodovo-náučno-romanticko-zážitkové on-line večery -v piatok 18.2. a v nedeľu 20.2. o 20:30 hod.

Páry nemusia nikam chodiť, stačí, keď si urobia pohodlie vo svojej obývačke, zapnú bodka.tv, pritúlia sa k svojej manželskej polovičke a strávia večer SPOLU pri programe, ktorý môže utužiť to krásne medzi nimi.

Viac info a link na vysielanie (bude zverejnený pred vysielaním) na: www.ntmpo.sk


4. Pozvanie Košičanov k NTM 2022:


Ponúknite párom vo vašej komunite manželský kvíz!

V národnom tíme sme opäť pripravili kvíz cez aplikáciu Kahoot - tentokrát si páry budú môcť nielen zasúťažiť, no tiež sa niečo nové, možno prekvapivé dozvedieť o manželských vzťahoch. Informácie o manželstve sme čerpali najmä z prieskumov britskej nadácie Marriage Foundation.

Hru Kahoot je možné použiť v rámci stretnutí (prezenčných aj virtuálnych), ktoré chystáte vo vašom regióne. Kvíz môže pomôcť prelomiť ľady na začiatku stretnutia alebo byť interaktívnou časťou vášho programu - kvízové otázky môžete využiť ako inšpiráciu k diskusii, svedectvu manželov alebo prednáške o vzťahoch.

V prípade, že máte záujem použiť hru Kahoot vo svojej komunite alebo spoločenstve, vyplňte formulár TU a my vám pošleme bližšie informácie a dáme prístup ku kvízu.

viac info: Renáta Sochorová / sochorova@ntm.sk / 0904 362 439 


Pozvite páry na jedinečnú prechádzku so zaujímavými úlohami cez mobilnú aplikáciu!

Pre aktuálny ročník NTM sme pripravili aktivitu pre páry, ktorej sa potešia najmä tí, ktorí radi využívajú možnosti svojich smartfónov. Vďaka mobilnej aplikácii si budú môcť manželské páry vyjsť SPOLU do prírody a urobiť niečo pre svoje manželstvo. Táto aktivita môže byť zábavná aj inšpiratívna a aj napriek tomu, že každý pár plní úlohy sám, stáva sa súčasťou veľkej skupiny ďalších párov, ktoré sa rovnakým spôsobom rozhodli stráviť čas vo dvojici.

 • Aplikácia obsahuje 7 geografických bodov, ku ktorým sa majú manželia fyzicky dostať a splniť konkrétnu úlohu.
 • Aplikácia je pripravená v základnej "demo verzii", do ktorej bude potrebné vložiť GPS súradnice a fotografiu konkrétneho miesta vo vašom prostredí (napr. pamätník, potok, konkrétna autobusová zastávka v obci,...). 
 • Vo štvrtok 20.1. o 18:00 pripravujeme stretnutie pre tých, ktorí chcú aplikáciu použiť vo svojom meste či obci - s inštrukciami, ako aplikáciu prispôsobiť pre použitie vo svojom meste či obci. 
 • V prípade záujmu o aplikáciu, vyplňte formulár TU, aby sme vám vedeli poskytnúť potrebné informácie.
 • Takto pripravenú aplikáciu ("ušitú na mieru" pre váš okres/mesto/obec) ponúknete v čase NTM cez FB, web obce, web NTM, ... aby sa manželia vo vašom okolí mohli zapojiť.
 • Kontaktná osoba pre viac informácií a pomoc s aplikáciou: Marek Ficeri / mficeri@gmail.com / 0907 298 585

Veríme, že aj vďaka aplikácii si manželské dvojice naprieč Slovenskom užijú príjemný spoločný čas a táto aktivita prispeje k posilneniu ich manželstva. Hoci nevieme, aká bude pandemická situácia vo februári, veríme, že vyjsť si vo dvojici na krátku prechádzku do mesta či do prírody bude možné. A aplikácia nám pomôže urobiť to zaujímavým a možno aj zábavným spôsobom.


Pomôžte nám prinášať posolstvo o dobrom manželstve!

Môžete tak urobiť aj úplne jednoduchým spôsobom: šírením malého symbolu Národného týždňa manželstva. Je ním kovový odznak s logom NTM, ktorý sa dá pripnúť na kabát, tašku alebo iné viditeľné miesto. Viac o tom, ako si môžete odznak objednať a ako ho môžete rozširovať, nájdete TU.


Spropagujte vo vašom regióne "Zimnú výzvu pre manželské páry" !

Prešovský tím NTM v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu (KOCR) "Severovýchod Slovenska" pozýva zapojiť sa do kampane Zimná výzva, ktorej cieľom je ukázať turistický potenciál Prešovského kraja svojim návštevníkom. 15 vybraných miest je rozdelených do troch kategórii podľa náročnosti a KOCR umiestnila na všetky miesta zahrnuté v Zimnej výzve jedinečné nálepky a pokiaľ sa pri nej účastníci odfotia, môžu súťažiť o zaujímavé ceny. Kampaň Zimná výzva bude prebiehať od 20. decembra 2021 do 20. marca 2022. Kompletné pravidlá súťaže sú dostupné na stránke www.severovychod.sk.

Tohtoročná edícia Zimnej výzvy prináša v rámci Národného týždňa manželstva aj tzv. "Manželský bonus" - manželia, ktorí sa zaregistrujú na www.ntmpo.sk a nahrajú do 6.2.2022 jednu fotografiu so svojou polovičkou z niektorej lokality Zimnej výzvy (pri danej nálepke KOCR), majú šancu vyhrať skvelé ceny od NTM. 

"Zimná výzva - Manželský bonus" je aktivitou, do ktorej sa môžu zapojiť aj páry z iných častí Slovenska, a preto tímy z rôznych častí Slovenska môžu túto aktivitu spropagovať na svojich stránkach a ponúknuť manželom vo svojom okolí. Organizačne sa o "Manželský bonus" postarajú v prešovskom tíme, zabezpečia tiež záverečné zlosovanie aj ceny pre vyžrebovaných.

Viac info aj registračný formulár pre nahrávanie fotografií je na: https://www.ntmpo.sk/zimna-vyzva-2/

Kontaktná osoba: Lýdia Zlacká / 0949 718 654 / lydia.zlacka@yahoo.com 

Tipy, ako zorganizovať NTM vo vašej komunite:

 • Usporiadajte romantickú večeru pri sviečkach v spolupráci s miestnou reštauráciou alebo samosprávou
 • Zorganizujte spoločne s tanečnou školou tanečný večer
 • Pozvite hostí so zaujímavými životnými príbehmi, aby nimi povzbudili ďalších
 • Zorganizujte seminár na manželské témy
 • Oceňte dlhotrvajúce manželstvá v obci, meste - v spolupráci s miestnym úradom
 • Pripravte špeciálny večer pre manželské páry s podnetmi pre budovanie manželstva 
 • Uverejnite v miestnom periodiku zaujímavý, povzbudzujúci článok o manželstve
 • Oslovte miestnych podnikateľov, aby vo svojej reštaurácii, kaviarni, športovom či wellness centre,... poskytli manželským párom zľavu

Inšpirujte sa skúsenosťami iných

Počas 10-tich ročníkov NTM pripravili nadšenci manželstva po celom Slovensku množstvo podujatí pre manželské páry - romantické večery, semináre a kurzy o manželstve, besedy so zaujímavými hosťami, koncerty, tanečné kurzy, športové podujatia, oceňovania dlhoročných manželstiev, vybavili pre páry špeciálne zľavy v reštauráciách, športoviskách či do wellness...

Ak chcete aj vy pripraviť pre páry vo svojom okolí niečo, čím ich povzbudíte v ich manželskom vzťahu, inšpirujte sa zostrihom toho, čo sa udialo v minulosti:

Galéria podujatí pre manželské páry v minulých ročníkoch NTM:

obľúbené tanečné večery: 

rozmanité športové aktivity:

bowlingový turnaj pre páry sa stal tradíciou v mnohých mestách

spoločne športovať môžeme kreatívnym spôsobom 

februárový termín možno využiť na zimné športy


príležitosti stráviť príjemný, zábavný a inšpiratívny čas s manželským partnerom:

koncerty a hudobné podujatia

príjemné posedenia pri hudbe

večery príbehov a skúseností 

zábavné večery pre manželov

interview so zaujímavými hosťami 

spoločenské hry pre páry

večery pre manželské páry

diskusné večery 

zľavy na romantickú večeru

semináre, prednášky a kurzy pre posilnenie manželského vzťahu:

ocenenia dlhoročných manželstiev a obnovy manželských sľubov:

Inšpirujte sa v prípravách NTM skúsenosťami z Prešova:

V roku 2015 sme v Prešove vytvorili koordinačný tím, od roku 2017 fungujeme pod o.z. Naruby. Keďže každý z trojčlenného tímu má svoju profesiu a rodinu, čas na osobné pracovné stretnutie je obmedzený. Zídeme sa asi 5 krát v priebehu septembra-januára, všetko ostatné dohadujeme mailom či telefonicky (aj keď osobne je to oveľa lepšie). Naše aktivity počas NTM možno rozdeliť do 4 oblastí: prednášky, voľnočasové aktivity (tanec, šport,..), duchovné aktivity (sv.omša, obnova sľubov, ekumenická bohoslužba,..), zľavy (reštaurácie, kaviarne, obchody..).

Naše prvé pracovné stretnutie, týkajúce sa nasledujúceho ročníka, sa odohráva začiatkom septembra. Hodnotíme minulý ročník, navrhujeme možnosti na ten ďalší, rozmýšľame nad možnými spolupracovníkmi, určíme si úlohy do najbližšieho stretnutia.

V septembri zvykneme osloviť radnicu so žiadosťou o poskytnutie záštity a príp. osobného stretnutia s pani primátorkou. Na prvom stretnutí s p. primátorkou v roku 2015 sme jej predstavili myšlienku, ciele, poslanie NTM, no i našu predstavu o podujatiach v meste; ostatné roky komunikujeme s poverenými zamestnancami MsÚ (o konkrétnych možnostiach spolupráce, propagácii).

V priebehu septembra-októbra tiež oslovujeme už osvedčených, no i nových potenciálnych partnerov. Ide o inštitúcie, pôsobiace v meste - múzeum, galéria, planetárium, plaváreň no i kaviarne, ktoré zvyknú robievať prednášky, koncerty, oslovili sme aj spoločenstvá/cirkvi v meste. Keďže nie je v našich možnostiach organizovať akcie, skôr sa snažíme osloviť tých, ktorí na to kapacitu majú, príp. podnecujeme tých, ktorí robia každomesačný program, aby ho prispôsobili téme NTM na daný rok (napr. múzeum robieva besedy/prednášky - vo februári počas NTM sa venovali svadobných zvykom na Šariši) alebo ponúkli zľavu (výstup na kostolnú vežu/plaváreň 1+1 zdarma) .

V novembri oslovujeme prevádzky v meste - cukrárne, kaviarne, reštaurácie, no i zlatníctva, obchody,... s možnosťou poskytnúť zľavu pre manželov počas NTM - my ich spomenieme na letákoch, webe - uverejníme ich logo pri zľave - istá forma reklamy.

15.decembra mávame uzávierku. Dovtedy musíme mať jasno, kto a akou formou spolupracuje, tvoríme texty na plagáty/letáky. V priebehu decembra/začiatkom januára sa robí jazyková korekcia a grafika propagačných materiálov, v polovici januára ich dávame do tlače.

Zhruba tri týždne pred akciou spúšťame hlavnú vlnu propagácie - roznos plagátov, letákov a iných materiálov do cirkví, prevádzok, na radnicu, umiestňujeme novinky na prešovskej aj národnej stránke NTM, informujeme užívateľov FB, miestne média. Plagáty a letáky (s rozpisom programu na jednotlivé dni) odovzdávame aj všetkým, ktorí prispeli do programu a zliav a prosíme o ich zverejnenie, a to i v elektronickej podobe na ich stránke/FB. Radnica bola veľmi ústretová, a tak sme posledné roky získali záštitu i pomoc mesta s propagáciou (náš plagát na stránke mesta i FB, článok o NTM v mestskom informačnom časopise.