2021 Bezpečne v manželstve

Projekt "NTM doma"

V tomto "pandemickom" ročníku sme preniesli aktivity NTM priamo do obývačiek párov. Priniesli sme podnety, ako vytvoriť či nestratiť v našich vzťahoch atmosféru bezpečia a tiež príležitosti prežiť špeciálny čas so svojím manželským partnerom. Pozreli sme sa na štyri oblasti, ktoré prispievajú k tomu, aby bolo manželstvo bezpečným miestom: ZÁVÄZOK - PRIJATIE - PRIATEĽSTVO - ODPUSTENIE a štyri, ktoré bezpečie v manželstve ohrozujú: KRITIKA - EGOIZMUS - NEÚCTA - NUDA.

K jednotlivým témam sme ponúkli krátku inšpiráciu a zaujímavé video, rozhovor alebo tip na aktivitu vo dvojici. Väčšina z ponúkaných materiálov je naďalej k dispozícii, a tak ich môžete využiť aj v nasledujúcich mesiacoch pre dobro vašich manželstiev.


Večer pre dvoch

 = možnosť zažiť špeciálny čas vo dvojici a posilniť naše priateľstvo priamo v našej obývačke!

Ponuka urobiť si takýto večer vo dvojici stále trvá - Vyhraďte si naň nerušených 60 minút, pripravte si obľúbený nápoj, nejakú dobrotu :-), pohodlne sa usaďte a nechajte sa previesť moderátormi Ondrejom a Alenkou Večerom pre dvoch. Vypočujete si príbehy zo života, zasmejete sa na vtipných scénkach, budete mať tiež príležitosť porozprávať sa spolu a veríme, že zažijete nezabudnuteľný večer vo dvojici! Pohľad psychoterapeuta na bezpečie v manželstve

So psychoterapeutom Zoltánom Matyusom sme hovorili o tom, ako v manželstve vytvoriť bezpečné miesto. Ak ste rozhovor nestihli, môžete si ho pozrieť zo záznamu.


 "Manželstvo ako v tlakovom hrnci"

Projekt Tlakový hrniec nahral rozhovory o vzťahoch a manželstvách s piatimi odborníkmi - o tom, ako pestovať manželský vzťah, čomu sa vyhnúť, ako si poradiť, keď sa to pokazí, ako obnoviť stratenú dôveru... V rámci kampane NTM ponúkol Tlakový hrniec pohľad týchto odborníkov na to, čo je vo vzťahu nebezpečne toxické, úplne zadarmo TU.Podcasty o bezpečí v manželstve "7 dní / 7 minút"

Vzťahovo pripravilo sériu 7-minútových podcastov so psychologičkou Denisou Zlevskou venovaných 7 nebezpečenstvám, ktoré na nás vo vzťahu číhajú a 7 riešeniam, ktoré nám ich pomôžu ustáť:  


Hoci si to možno neuvedomujeme, v živote sa rozhodujeme tak, aby sme sa vyhli ohrozeniu a cítili bezpečne. Zamykáme dvere a cenné veci, v aute používame bezpečnostné pásy, v noci sa vyhýbame tmavým a opusteným miestam, pri lezení vo výškach používame istenie, na plavbu v neistých vodách sa nevyberieme bez záchranného kolesa...