Aktuality                         

Keďže Národný týždeň manželstva je celospoločenská iniciatíva, teší nás, že sa k hodnote manželstva vyjadril aj premiérsky pár. Eduard a Lucia Hegerovci poodhalili, čo pre nich znamená oddanosť, blízkosť a vášeň v manželstve:


Páry, využite NTM pre osvieženie svojho manželského vzťahu!

1. Vyjdite si vo dvojici na dobrodružnú prechádzku s využitím mobilnej aplikácie, "ušitej na mieru manželom". Vďaka nej sa dostanete k 7-mim geografickým bodom vo vašom okolí a na každom z nich vás čakajú zaujímavé otázky a inšpiratívne úlohy. Záleží len na vás, kedy sa tejto aktivity zúčastníte. Nik vás nebude sprevádzať, všetky pokyny nájdete priamo v aplikácii. Viac info TU

2. Zažite vo svojej obývačke večer plný napätia a zábavy pri kvíze Kahoot!

V sobotu 19.2. o 20:30 pre vás pripravujeme náučno-zábavný kvíz o manželstve. Okrem zábavy a napätia sa tiež môžete dozvedieť niečo nové, možno prekvapivé o zákonitostiach spokojného manželského vzťahu a aspoň virtuálne sa prepojiť s množstvom ďalších párov z celého Slovenska. Kvízom vás budú sprevádzať Ondrej a Alenka Kolárovskí, ktorých poznáte z minuloročného Večera pre dvoch. Viac info TU

3. Nechajte sa inšpirovať každý deň počas NTM - SMS-kou alebo e-mailom. Tímy z Východného Slovenska pripravujú drobné povzbudenia pre osvieženie manželských vzťahov. Viac sa dozviete na:  

www.ntmpo.sk/manzelsky-budicek-22/ a www.furca.sk/ntmke/

4. Vyberte si z pestrej ponuky, ktorú pripravili dobrovoľníci v rôznych regiónoch Slovenska - je na vás, či využijete možnosti z pohodlia svojej obývačky (online ponuka), alebo si vyjdete vonku (podujatia v regiónoch). 


Dobrovoľníci, využite - pre NTM vo vašom okolí - ponuku z iných regiónov:

1. Manželský budíček 

Táto aktivita prešovského tímu sa vlani tešila veľkej obľube a povzbudila stovky manželských párov na celom Slovensku. Preto v nej prešovský tím pokračuje aj v tomto ročníku NTM a ponúka, aby ju regionálne tímy spropagovali aj vo svojich mestách a obciach.

Aj počas NTM 2022 (14.-20.2.) vám každé ráno príde motivačná SMS s tipom, ako prebudiť to krásne vo vašom manželstve či ako spestriť vaše bežné dni.

Registruje sa samostatne manžel a samostatne manželka, pretože obom budú prichádzať rozdielne SMS správy.

Nie je nutné, aby sa zapojili obaja manželia, no ak sa tak stane, môže to byť o to prínosnejšie a zaujímavejšie. Môže to priniesť veľa pekného a dobrého..., tak neváhajte!"

Bližšie informácie na: www.ntmpo.sk/manzelsky-budicek-22/

Už nesnívajte o krásnom manželstve, ale zažite ho! 

2. Manželské povzbudenia 

Košičania tiež pripravili obohacujúce povzbudenia do manželských vzťahov.  V týždni 14.-20. 2.  e-mailom pošlú záujemcom každý deň jedno povzbudenie, aby ho mohli spolu so svojím manželom alebo manželkou prežiť ešte krajšie.

Viac info na: www.furca.sk/ntmke/

3. Online večery na "bodka.tv"

Bez ohľadu na miesto, môžu páry prijať pozvanie na pohodovo-náučno-romanticko-zážitkové on-line večery - v piatok 18.2. a v nedeľu 20.2. o 20:30 hod.

Páry nemusia nikam chodiť, stačí, keď si urobia pohodlie vo svojej obývačke, zapnú bodka.tv, pritúlia sa k svojej manželskej polovičke a strávia večer SPOLU pri programe, ktorý môže utužiť to krásne medzi nimi.

Viac info a link na vysielanie (bude zverejnený pred vysielaním) na: www.ntmpo.sk

4. Pozvanie Košičanov k NTM 2022:


Pozvite páry na jedinečnú prechádzku so zaujímavými úlohami cez mobilnú aplikáciu!

Pre aktuálny ročník NTM sme pripravili aktivitu pre páry, ktorej sa potešia najmä tí, ktorí radi využívajú možnosti svojich smartfónov. Vďaka mobilnej aplikácii si budú môcť manželské páry vyjsť SPOLU do prírody a urobiť niečo pre svoje manželstvo. Táto aktivita môže byť zábavná aj inšpiratívna a aj napriek tomu, že každý pár plní úlohy sám, stáva sa súčasťou veľkej skupiny ďalších párov, ktoré sa rovnakým spôsobom rozhodli stráviť čas vo dvojici.

  • Aplikácia obsahuje 7 geografických bodov, ku ktorým sa majú manželia fyzicky dostať a splniť konkrétnu úlohu.
  • Aplikácia je pripravená v základnej "demo verzii", do ktorej bude potrebné vložiť GPS súradnice a fotografiu konkrétneho miesta vo vašom prostredí (napr. pamätník, potok, konkrétna autobusová zastávka v obci,...). 
  • Vo štvrtok 20.1. o 18:00 pripravujeme stretnutie pre tých, ktorí chcú aplikáciu použiť vo svojom meste či obci - s inštrukciami, ako aplikáciu prispôsobiť pre použitie vo svojom meste či obci. 
  • V prípade záujmu o aplikáciu, vyplňte formulár TU, aby sme vám vedeli poskytnúť potrebné informácie.
  • Takto pripravenú aplikáciu ("ušitú na mieru" pre váš okres/mesto/obec) ponúknete v čase NTM cez FB, web obce, web NTM, ... aby sa manželia vo vašom okolí mohli zapojiť.
  • Kontaktná osoba pre viac informácií a pomoc s aplikáciou: Marek Ficeri / mficeri@gmail.com / 0907 298 585

Veríme, že aj vďaka aplikácii si manželské dvojice naprieč Slovenskom užijú príjemný spoločný čas a táto aktivita prispeje k posilneniu ich manželstva. Hoci nevieme, aká bude pandemická situácia vo februári, veríme, že vyjsť si vo dvojici na krátku prechádzku do mesta či do prírody bude možné. A aplikácia nám pomôže urobiť to zaujímavým a možno aj zábavným spôsobom.


Ponúknite párom vo vašej komunite manželský kvíz!

V národnom tíme sme opäť pripravili kvíz cez aplikáciu Kahoot - tentokrát si páry budú môcť nielen zasúťažiť, no tiež sa niečo nové, možno prekvapivé dozvedieť o manželských vzťahoch. Informácie o manželstve sme čerpali najmä z prieskumov britskej nadácie Marriage Foundation.

Hru Kahoot je možné použiť v rámci stretnutí (prezenčných aj virtuálnych), ktoré chystáte vo vašom regióne. Kvíz môže pomôcť prelomiť ľady na začiatku stretnutia alebo byť interaktívnou časťou vášho programu - kvízové otázky môžete využiť ako inšpiráciu k diskusii, svedectvu manželov alebo prednáške o vzťahoch.

V prípade, že máte záujem použiť hru Kahoot vo svojej komunite alebo spoločenstve, vyplňte formulár TU a my vám pošleme bližšie informácie aj link na kvíz.

viac info: Renáta Sochorová / sochorova@ntm.sk / 0904 362 439 


Pomôžte nám prinášať posolstvo o dobrom manželstve!

Môžete tak urobiť aj úplne jednoduchým spôsobom: šírením malého symbolu Národného týždňa manželstva. Je ním kovový odznak s logom NTM, ktorý sa dá pripnúť na kabát, tašku alebo iné viditeľné miesto. Viac o tom, ako si môžete odznak objednať a ako ho môžete rozširovať, nájdete TU.


Spropagujte vo vašom regióne "Zimnú výzvu pre manželské páry" !

Prešovský tím NTM v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu (KOCR) "Severovýchod Slovenska" pozýva zapojiť sa do kampane Zimná výzva, ktorej cieľom je ukázať turistický potenciál Prešovského kraja svojim návštevníkom. 15 vybraných miest je rozdelených do troch kategórii podľa náročnosti a KOCR umiestnila na všetky miesta zahrnuté v Zimnej výzve jedinečné nálepky a pokiaľ sa pri nej účastníci odfotia, môžu súťažiť o zaujímavé ceny. Kampaň Zimná výzva bude prebiehať od 20. decembra 2021 do 20. marca 2022. Kompletné pravidlá súťaže sú dostupné na stránke www.severovychod.sk.

Tohtoročná edícia Zimnej výzvy prináša v rámci Národného týždňa manželstva aj tzv. "Manželský bonus" - manželia, ktorí sa zaregistrujú na www.ntmpo.sk a nahrajú do 6.2.2022 jednu fotografiu so svojou polovičkou z niektorej lokality Zimnej výzvy (pri danej nálepke KOCR), majú šancu vyhrať skvelé ceny od NTM. 

"Zimná výzva - Manželský bonus" je aktivitou, do ktorej sa môžu zapojiť aj páry z iných častí Slovenska, a preto tímy z rôznych častí Slovenska môžu túto aktivitu spropagovať na svojich stránkach a ponúknuť manželom vo svojom okolí. Organizačne sa o "Manželský bonus" postarajú v prešovskom tíme, zabezpečia tiež záverečné zlosovanie aj ceny pre vyžrebovaných.

Viac info aj registračný formulár pre nahrávanie fotografií je na: https://www.ntmpo.sk/zimna-vyzva-2/

Kontaktná osoba: Lýdia Zlacká / 0949 718 654 / lydia.zlacka@yahoo.com 


Nenechajte si ujsť novinky z kuchyne NTM 

Ak chcete byť informovaní o tom, čo sa chystá počas Národného týždňa manželstva a nič dôležité nechcete zmeškať, prihláste sa na odber noviniek TU.


Prípravy NTM 2022 už aj v regiónoch Slovenska

Už tradične sa poslednú septembrovú sobotu stretli dobrovoľníci z rôznych kútov Slovenska s národným tímom, aby sa navzájom inšpirovali pri prípravách ďalšieho ročníka Národného týždňa manželstva. 

Budúcoročná téma "Manželský trojuholník?" v sebe skrýva viacero rovín:

Jednak poukazuje na užitočný triangulárny model lásky, ktorého tromi stranami sú: oddanosť, blízkosť a vášeň. NTM bude príležitosťou podnietiť k premýšľaniu nad tým, ako môžeme v našich vzťahoch tieto tri aspekty pestovať alebo obnoviť. 

Téma "Manželský trojuholník?" chce tiež upozorniť na to, že niekedy sa v manželstve zacyklíme, zasekneme a vtedy môže pomôcť, keď do vzťahu prinesie pohľad zvonku tretia strana - môže ňou byť poradca, odborník, priateľ alebo podporný program pre manželov.