Aktuality                         

Odkaz o manželstve prinášajú aj médiá 

Okrem množstva správ o Národnom týždni manželstva v regionálnych médiách, správy o manželstve prinášajú tento týždeň aj celonárodné médiá, napr. Slovenský rozhlas v rubrike "Dobré ráno, Slovensko" a v relácii "Duchovné horizonty". Rozhovory o NTM odvysielali tiež televízia TA3 i rádio Lumen. No a správa o NTM sa objaví aj v spravodajstve TV Joj. Tešíme sa, že manželstvu sa aj takýmto spôsobom venuje tento týždeň väčšia pozornosť.


Podeľte sa o svoje pohľady na pestovanie spokojného vzťahu

Na našom facebooku prebieha súťaž o "najkreatívnejší, najvtipnejší či najužitočnejší odkaz". Prispejte aj vy tým svojím, veď osobné skúsenosti sú tak vzácne a užitočné!

Okrem toho, že váš odkaz môže povzbudiť iných, vy hráte o zaujímavé ceny...

Inšpirujte sa vo svojom vzťahu "hudobnými odkazmi"

z tvorby Janais, Márie Podhradskej, Skyvy a Mareka Ztraceného. Vo svojich piesňach odkrývajú hlboké pravdy o vzťahoch a prinášajú tak potrebnú nádej. Naozaj stojí za to si ich vypočuť! 

Nájdete ich na úvodnej stránke ntm.sk

Využite NTM pre posilnenie svojich vzťahov

Ak chcete využiť Národný týždeň manželstva pre posilnenie či osvieženie svojho manželského vzťahu, sledujte ponuku podujatí, ktoré sa organizujú na rôznych miestach Slovenska či ponuku online programov alebo si vyberte z "tipov na doma", ktoré môžete využiť bez ohľadu na to, kde žijete. Ak aktuálne prechádzate náročným obdobím a potrebujete pomoc, môžete hľadať aj TU.


Video-upútavka k tohtoročnému NTM

pri propagácii NTM vo vašom regióne môžete použiť upútavku vytvorenú pre NTM 2023. V záložke "na stiahnutie" nájdete 2 verzie upútavky. 


Šírenie odkazu NTM

Aj v súvislosti s témou aktuálneho ročníka chceme šíriť odkaz, že manželstvo je vzácny vzťah, a preto je dobré sa oň starať. Do tejto výzvy sa môžete jednoduchým spôsobom pridať aj vy - stačí, aby ste si objednali krabičku s odznakmi NTM TU a rozšírili ich vo vašom okolí. Našou túžbou je, aby sa februárové ulice zaplnili odznakmi NTM, vyjadrujúcimi našu podporu pestovaniu manželského vzťahu, podobne ako v apríli stretávame ľudí so žltými narcismi, ktorí vyjadrujú svoju podporu tým, čo bojujú s rakovinou.


Večer odkazov

Stalo sa dobrou tradíciou, že počas NTM sa na rôznych miestach Slovenska uskutočňujú inšpiratívne Večery pre manželské páry, tentokrát v súvislosti s témou môžete pripraviť VEČER ODKAZOV. Pokiaľ by ste takýto večer chceli zorganizovať aj vo vašom meste či obci, ponúkame vám návrh scenára večera. Vďaka nemu nemusíte s prípravami začínať od nuly, pretože niekto premyslel obsah, formu aj detaily, na ktoré potrebujete pri takomto podujatí pamätať. 

Pokiaľ máte záujem o scenár Večera odkazov (tentokrát s námorníckou tematikou), prihláste sa TU a my vám ho pošleme. 


Dobrodružná prechádzka s mobilnou aplikáciou

Podobne ako v roku 2022 je pre páry pripravený obsah dobrodružnej prechádzky, na ktorej môžu páry odhaľovať užitočné odkazy pre svoje manželstvo.  Táto aktivita je vhodná najmä pre tých, ktorí majú radi aktívny spoločný čas v prírode alebo sa z rôznych dôvodov nevedia zúčastniť organizovaných podujatí, no zároveň chcú získať podnety pre svoj vzťah a stráviť spolu zmysluplný aj zábavný čas.

Ak máte záujem sprostredkovať takúto aktivitu párom vo vašom regióne, prihláste sa TU a my vám poskytneme ďalšie informácie.  


Duet tour - prichádza opäť

DUET tour (z dielne projektu Vzťahovo) ponúka hodnotný vzdelávaco - kultúrny program, ktorý upriami pozornosť na základné piliere a hodnoty manželstva. Zároveň vytvorí priestor pre oddych, vzájomné obohatenie sa, posilnenie i obnovu partnerských vzťahov. Workshop je doplnený o hudobnú produkciu v podobe spevu najznámejších duetov. "Duet tour" bola ťažiskovou aktivitou NTM v roku 2019.

Máte záujem, aby DUET tour prišla aj k vám - do vášho mesta, obce, spoločenstva, materského centra a pod.? Ozvite sa kontaktnej osobe: Denisa Zlevská, 0911 913 824, denisa.zlevska@ctar.sk. Dostanete presnejšie informácie i voľné termíny pre NTM 2023.

Viac info o programe nájdete TU 


Zimná výzva 3

"Zimná výzva" je aktivitou Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) "Severovýchod Slovenska". Jej cieľom je ukázať svojim návštevníkom potenciál Prešovského kraja. Sú pripravené skvelé tipy na zimnú turistiku s novými lokalitami, o ktorých ste možno ani nepočuli. Kampaň Zimná výzva prebieha od 17. decembra 2022 do 19. marca 2023.

Prešovskému tímu NTM sa ešte v roku 2021 podarilo prepojiť Zimnú výzvu s kampaňou NTM. Manželia, ktorí sa zaregistrujú na www.ntmpo.sk a nahrajú 1 fotografiu so svojou polovičkou z niektorej lokality Zimnej výzvy 3 do 19.03.2023, majú šancu vyhrať skvelé ceny aj od NTM.

Dobrovoľníci NTM si môžu Zimnú výzvu zahrnúť do svojho programu NTM, môžu ju zdieľať na svojej web stránke či sociálnych sieťach. Účasť nie je podmienená krajom, z ktorého manželia pochádzajú. Zapojiť sa môžu všetci manželia na Slovensku. Viac informácií nájdete na www.ntmpo.sk

"Prajeme všetkým šťastný čas v čarovnej prírode, veselé snehové vločky, teplý čajík a radosť z toho, že aj takto môžete byť spolu ."


Prípravy NTM 2023 už odštartovali

V sobotu 1. októbra 2022 sme stretnutím dobrovoľníkov odštartovali prípravy budúceho ročníka Národného týždňa manželstva v regiónoch. Stretlo sa takmer 40 dobrovoľníkov z rôznych častí Slovenska, silné zastúpenie mal najmä východ a sever Slovenska. Spoločne sme premýšľali a snívali o tom, ako by budúci NTM mohol vyzerať. Tiež sme hľadali spôsoby, ako si navzájom pomáhať, ako zdieľať tipy aj programy a tiež, ako rozšíriť osvedčené nápady skúsených tímov do iných častí Slovenska. V ďalších ročníkoch NTM totiž chceme rozvíjať stratégiu "regióny regiónom".

Toto stretnutie bolo výnimočné a exkluzívne tým, že sa ho zúčastnil aj "zakladateľský pár" tejto promanželskej iniciatívy Richard a Maria Kane z Veľkej Británie. Povzbudili nás k vytrvalosti, odvahe, no aj k jednoduchosti. A tiež nás inšpirovali príbehmi a skúsenosťami z iných národov pri organizovaní Týždňa manželstva.


Nenechajte si ujsť novinky z kuchyne NTM 

Ak chcete byť informovaní o tom, čo sa chystá počas Národného týždňa manželstva a nič dôležité nechcete zmeškať, prihláste sa na odber noviniek TU.