Aktuality     

Manželské inšpirácie

NTM síce oficiálne skončil, ale manželský život pokračuje ďalej... A keďže skutočný vzťah nie je založený na - hoci aj bombastickej jednorázovke (ako napr. dovolenka snov, alebo NTM ) - ale skladá sa z veľkého množstva drobných maličkostí, sľúbili sme, že vždy 14-teho v mesiaci (ako pripomenutie "Valentína") pridáme jednu drobnú inšpiráciu do manželského vzťahu. Nájdete ti ich v záložke "o manželstve". 


NTM 2020 v médiách:

Verejnoprávna RTVS informovala už v nedeľných správach o tom, že v pondelok začína Národný týždeň manželstva a že tejto téme sa budú venovať aj v éteri Slovenského Rozhlasu. V relácii "Dobré ráno, Slovensko" sa poslucháčov v pondelok pýtali, čo považujú za základ spokojného manželstva. A počas celého týždňa sa v relácii Príbeh na týždeň venovali téme NTM: "Náš príbeh". 

RTVS vo večerných správach 10.2. odvysielala reportáž o aktuálnom ročníku NTM na Slovensku aj o tom, čo regionálni dobrovoľníci pripravili pre páry v Prešove. Reportáž si môžete pozrieť v archíve od 34:58 min. 


Televízia Markíza zas v piatok 14.2. odvysielala v Televíznych novinách reportáž o ocenení dlhoročných párov v Trnave a tiež vzácny pohľad do manželstva jedného z týchto párov. Reportáž nájdete v archíve.

V relácii "Doma je doma" TV LUX dobrovoľníci z Košíc a Prešova hovorili nielen o aktuálnom ročníku NTM, no tiež, prečo robia to, čo robia a prečo sa oplatí spojiť pre dobrú vec. 


NTM 2020 v regiónoch:

Mozaiku obrázkov z niektorých podujatí v rôznych kútoch Slovenska nájdete v záložke "Podujatia".

Reportáže z miestnych podujatí pre manželov urobili aj viaceré regionálne televízie. Napríklad Bardejovská TV urobila reportáž z besedy s manželmi v okresnej knižnici, Trnavská TV priniesla príbehy párov, ktoré sú spolu desiatky rokov, v Bánovciach už po 9-ty krát ocenili dlhoročné manželstvá a Bánovecká TV bola pri tom, Trenčianska TV informovala o rozdávaní drevených srdiečok v krajských mestách a TV Liptovský Hrádok priniesla reportáž z Večera príbehov:
Online kurz o manželstve "Spokojné manželstvo" , vytvorený špeciálne pre NTM 2020,  je už spustený! Ak sa chcete naučiť novým zručnostiam pre vzťah či lepšie porozumieť svojmu partnerovi, neváhajte a prihláste sa.


Potešte seba alebo svojich blízkych a známych 
a vyjadrite priazeň dobrému manželstvu 
ako i kampani Národný týždeň manželstva tak, 
že budete počas týždňa 10. - 16. február 2020 alebo už navždy :) nosiť malý symbol kampane v podobe prívesku alebo kľúčenky.

Ak ste sa k srdiečkam doteraz nedostali alebo chcete niekoho prekvapiť teraz, môžete si ich ešte stále objednať.


Dokonalé príbehy nedokonalých manželstiev" - takto stručne sa dá opísať obsah nového slovenského dokumentárneho filmu Manželstvá z Tlakového hrnca.

Tvorcovia Lívia Halmkan a Mária a Stano Piatrik v ňom zachytili výpovede štyroch manželských dvojíc. Rozprávajú nielen o začiatkoch ich vzťahu, ale aj o tom, z čoho sa zrodila manželská kríza (nevera, depresia, pornografia a dokonca aj nemanželské dieťa). Film sa zároveň zameriava na spoločný znak - všetky páry krízu dokázali prekonať. Vo filme vystupujú dve slovenské dvojice, anglický pár a americký pár. Bonusom je rozprávanie ženy, ktorá žije v 'otvorenom' manželstve.

Film vám prináša Tlakový hrniec a občianske združenie Fórum života.

Informácie o predaji lístkov nájdete tu: https://tlakovyhrniec.sk/


Sledujte náš web

V záložke "O manželstve" pribudli inšpiratívne príbehy z manželského života, no tiež závery vedcov, ktorí ukazujú, že na manželstve naozaj záleží...

Na hlavnej stránke nájdete niekoľko tipov, ako môžete využiť Týždeň manželstva vo svojom vlastnom vzťahu a napísať ďalšiu nezabudnuteľnú kapitolu vášho manželského príbehu. 

Medzi podujatiami si nájdite také, ktoré prinesie nový vietor do vášho vzťahu!


Využite špeciálnu ponuku tohtoročnej kampane a objednajte sebe alebo svojim priateľom KARDIO-BALÍČEK 

Manželský "kardio-balíček" obsahuje:

  • drevený prívesok (pre manželku) a kľúčenku (pre manžela) 
  • malú skladačku s inšpiratívnymi otázkami pre rozhovor vo dvojici.

Kardiobalíčkom môžete prekvapiť svojho manželského partnera a vyjadriť mu týmto osobným darčekom počas valentínskeho týždňa svoju lásku, a/alebo si počas NTM urobte s otázkami zo skladačky svoj "súkromný Večer príbehov", alebo môžete kardiobalíčkom obdarovať inýchPočas Národného týždňa manželstva 2020 sa na viac ako 20-tich miestach Slovenska konajú 

Večery príbehov 

príjemné večery, kde si manželia môžu vypočuť zaujímavé príbehy zo života iných párov a kde si oni sami môžu zaspomínať na "svoje vlastné príbehy"

Nájdite si Večer príbehov vo svojom okolí a prežite inšpiratívny večer so svojím partnerom!


Čo sa udialo počas prvých 10-tich ročníkov Národného týždňa manželstva na Slovensku...

Viete, že NTM 2020 je jubilejným 10-tym ročníkom NTM na Slovensku? A viete, že za týchto 10 rokov index rozvodovosti na Slovensku klesol o 17% (zo 48% v r.2009 na 31% v r.2018)? 

V pripojenom videu si  môžete pozrieť kľúčové momenty histórie slovenského NTM a tiež pripomenúť zámer tejto kampane na podporu manželstva.