Aby naše vzťahy netrpeli podvýživou

24.03.2022

Počas roka 2022 vám chceme opäť raz mesačne prinášať drobné inšpirácie do manželských vzťahov a nadviažeme na tohtoročný odkaz NTM - že pre spokojné manželstvo sú potrebné tri piliere: oddanosť, blízkosť a vášeň. Začíname tipmi, ako prakticky môžeme v manželskom vzťahu prehlbovať a vyjadrovať oddanosť. 

Oddanosť je oveľa viac, ako len dodržať sľub, že so svojím manželským partnerom strávim zbytok života, je to viac ako len "vydržať" v manželstve, dokonca je to viac ako len byť verný. Oddanosť znamená, že sa vedome každý deň rozhodujem o náš vzťah starať, investovať doňho a keď treba, aj oň zabojovať.


Tu sú 2 tipy pre pravidelné sýtenie manželského vzťahu:

  • Vyčleňte si každý deň 20 minút pre udržanie vzájomného prepojenia. Povedzte si navzájom, čím aktuálne žijete v práci či rodine, čo vás čaká, čo vás potešilo, z čoho máte obavy...
  • Vyjdite si raz do týždňa alebo raz za dva týždne na manželské rande - môže to byť večerná prechádzka, návšteva kina či divadla, obed či večera vonku, spoločný tanec alebo šport... Nech je to čokoľvek, takéto vybočenie z každodenného stereotypu a povinností pomôže zachovať či prebudiť romantiku a blízkosť vo vašom vzťahu.

Starostlivosť o čokoľvek si vyžaduje úsilie a čas. Ani manželský vzťah nie je výnimkou. Ak chcem, aby sa nášmu vzťahu darilo, potrebujem ho sýtiť. A potrebujem to robiť pravidelne!

Láska znamená robiť pre druhého dobré veci, oddanosť znamená pokračovať v tom, aj keď sa mi nechce. A preto práve oddanosť môže pomôcť preklenúť obdobia, keď sa zo vzťahu blízkosť a vášeň vytratili.


Ak sa vám páči myšlienka a dosah Národného týždňa manželstva a prajete si jeho ďalší rozvoj, môžete tento projekt podporiť aj finančne. Veríme, že takto spoločne prispejeme k podpore manželských vzťahov na Slovensku.