Decembrová inšpirácia - Neprenechajte svoje manželstvo náhode

14.12.2020

V predvianočnom období premýšľame nad vzťahmi v našich rodinách možno o trochu viac - túžime našich blízkych potešiť, obdarovať ich, stráviť s nimi dobrý čas, ... a s koncom roka prehodnocujeme, čo je naozaj dôležité a na čom možno až tak nezáleží.

Podľa britského výskumu Marriage Foundation je najdôležitejším faktorom pre zdravý vývoj dieťaťa stabilný vzťah jeho rodičov. Okrem toho, že tým poskytujeme našim deťom bezpečné prostredie, svojím príkladom im môžeme modelovať, ako vo vzťahoch uspieť, ako si poradiť aj s náročnými situáciami, ako opraviť, keď sme to pokazili, ... 

Dobrým tipom pre vianočný darček, ktorý môže pomôcť vám aj vašim deťom rozvíjať dôležité zručnosti pre vzťahy, je rodinný kalendár kRok. Viac info nájdete TU.

Nezabudnite, že pre deti je najväčším (a nielen vianočným) darom láskyplný a stabilný vzťah ich rodičov!


10-ty ročník kampane NTM na Slovensku odštartoval novú tradíciu - prinášanie pravidelných inšpirácií do manželského spolužitia. Od marca sme vám prinášali tipy:

  • ako tráviť spoločný čas, aby priniesol radosť z toho, že sme jeden tím,
  • ako byť podporou jeden druhému v náročných situáciách či strese,
  • ako nebrať toho druhého a to, čo pre mňa robí ako samozrejmosť a pestovať atmosféru vďačnosti a oceňovania
  • ako vybočiť z každodenného stereotypu, prehlbovať priateľstvo a spoločne sa zabávať
  • ako spolu hovoriť o tom, čo prežívame s cieľom hlboko si porozumieť...

Po 10-tich dieloch manželských inšpirácií by sme radi počuli od vás nakoľko boli pre vás inšpiratívne či užitočné, prípadne, čo by ste uvítali v budúcnosti. Ak si nájdete 2 minúty na zodpovedanie 6-tich otázok, budeme vám veľmi vďační! Môžete tak urobiť TU