Marcová záhradná inšpirácia

12.03.2021

V tomto roku vám budeme opäť prinášať raz mesačne drobné inšpirácie do vzťahov. Budú to jednoduché tipy a podnety, ako svoj vzťah pestovať a kultivovať, no tiež nápady a odporučenia, ako si poradiť, keď sa veci možno pokazili a potrebujú "opraviť". 

Manželstvo sa v mnohom podobá záhrade. Aby nám prinášalo radosť, vyžaduje si pravidelnú starostlivosť, čas aj energiu.
Jedna zo zručností, ktorá prispieva k tomu, aby bol náš vzťah v dobrej kondícii a odolal aj "nepriazni počasia", je schopnosť dobre sa vysporiadať s rozdielnymi pohľadmi a názormi, ktoré na niektoré situácie máme a ktoré nezriedka vedú ku konfliktom. Jeden tip, čo môže pri rozdielnych pohľadoch pomôcť, prinášame v drobnej manželskej príhode:
Z času na čas môže byť však potrebný aj v manželstve radikálnejší zásah. Možno preto, že sme v uplynulom období nášmu manželstvu nevenovali pozornosť, alebo že bolo vystavené mimoriadne náročným podmienkam, alebo že ho zasiahli dotieraví "škodcovia", alebo... A vtedy to už chce viac úsilia a niekedy aj pohľad alebo pomoc zvonku.
Takýto pohľad zvonku nám bude v tomto roku prinášať psychoterapeut Zoltán Matyus. Raz mesačne sa s ním v online rozhovore na facebooku zameriame na jeden aspekt bezpečia v manželstve. Tiež bude možné priamo počas rozhovoru napísať mu svoje otázky súvisiace s témou.
Začneme pekne "zostra": témou najbližšieho stretnutia bude
v piatok 19:3. o 20:00 - NEVERA.

Tak nás sledujte na našej facebookovej stránke