Odkaz 55-ročného manželstva

11.10.2023

Odkaz od manželov, ktorí sú spolu 55 rokov a ktorých fotografia vo fotosúťaži v Prešove získala cenu predsedu PSK: Láska, úcta, porozumenie aj v chladnejších dňoch manželského života...

"Bol to náročný výber, pretože všetky fotografie, ktoré do súťaže v tomto roku prišli, niesli v sebe silný odkaz a každá bola niečím výnimočná.

Rozhodne najsilnejší však vo mne zanechal záber manželov, ktorí stoja bok po boku, v dobrom aj v zlom a ako znie ich osobný odkaz, v láske, úcte a v porozumení aj tých najchladnejších dňoch, krásnych 55 rokov. Stoja pri strome zaľúbencov s nádherným úsmevom na perách a s láskou v očiach možno poznačení časom, prežitými rokmi, počas ktorých im osud do cesty priniesol určite aj mnoho prekážok, a aj po tých desiatkach rokoch z nich to zaľúbenie, úcta k druhému, spokojnosť a vrúcny cit doslova vyžarujú.

Táto fotografia a manželia, ktorých zachytáva, je pre mňa najlepším posilnením do ďalších dní a jednoznačným dôkazom, že pravá láska, ktorá ide ruka v ruke so vzájomným porozumením, odpúšťaním, pochopením a dôverou, všetko prekoná a navždy vydrží.

Autorovi fotografie, resp. manželom, ktorých snímka zachytáva, srdečne blahoželám k získaniu Ceny predsedu PSK v tomto ročníku súťaže. Nech sú im šťastie a osud vždy naklonené, nech sú zdraví, šťastní a jeden druhému neutíchajúcou oporou."

Milan Majerský, PhD., predsedu PSK