Prázdninovo v manželstve

14.07.2022

Prázdniny sú väčšinou časom, keď život neplynie tak rýchlo - netreba riešiť množstvo úloh, spojených so školou detí, tempo v práci sa tiež väčšinou v období dovoleniek spomalí, na dlhší čas si berieme voľno z práce,... A tak máme príležitosť robiť veci, na ktoré počas roka nie je čas - venovať sa viac ľuďom či aktivitám, ktoré máme radi. Využite "čas navyše" pre posilnenie alebo prebudenie blízkosti vo vašom vzťahu.

Rozhodnite sa, že si počas prázdnin pravidelne vytvoríte čas, kedy budete spolu "len tak" - sedieť na terase či gauči, pri jazere alebo v parku,... a v tomto čase sa odhodláte odhaliť jeden pred druhým svoje vnútro - čím žijete, z čoho máte radosť, čoho sa obávate, s čím zápasíte, v čom chcete porásť... A ak sa podarí, že budete v rozhovoroch úprimní a navzájom si budete naozaj načúvať, takéto odhaľovanie prebudí vo vašom vzťahu pocity blízkosti a pripútanosti.
Využite príjemné letné počasie a robte spolu niečo, čo máte obaja radi - choďte si zaplávať, urobte si výlet na bicykloch, grilujte si na terase, vyberte sa do prírody alebo letného kina,... Prípadne sa rozhodnite robiť niečo, čo ste doteraz nerobili. My sme sa napr. pred pár rokmi rozhodli vyskúšať si lezenie na ferratovom chodníku - dodnes je to pre nás nezabudnuteľný zážitok a skvelé na tom je, že naň môžeme spomínať spoločne.

Všetko toto môže prispieť k tomu, že sa budete vo vašom vzťahu cítiť ako doma - bezpečne a pokojne ... Pretože blízkosť a dôvernosť je hrejivou zložkou lásky. No nedá sa vybudovať instantne, potrebuje čas. 

Tak si vyhraďte počas tohto leta extra dávku času pre seba navzájom!