Skutočný príbeh manželských odkazov

11.10.2023

... svojho času istá manželka mala manžela bez práce. Aby mu pomohla prekonať náročné obdobie, písala mu spústu odkazov na papierové lístočky s rôznymi povzbudeniami: Dôverujem ti.. Si vzácny! ... Obdivujem ťa v tomto... Všetky podpísala svojou originálnou skratkou "OV" - ovsená vločka, keďže teda nebola taká jemná a štíhla ako snehová vločka... Povkladala ich kade - tade: do peňaženky, medzi ponožky, do mobilu, do boxu s obedom, do pracovnej tašky... bolo ich veľa! Manžel nechápal, no veľmi ho to povzbudilo. Bol vďačný za kreativitu svojej manželky, ktorá mu cez drobné odkazy dávala pocítiť lásku a blízkosť. Ťažké obdobie teda prekonali aj vďaka podpore cez lístočky. Odvtedy sa manželia trikrát sťahovali... pri poslednom upratovaní manžel veľmi starostlivo vybral z poličky ošúchané, ožltnuté lístočky (majú už 20 rokov!!!) a preložil ich na nové miesto. "Ty ich ešte máš?" s počudovaním sa opýtala manželka. "Áno, sú pre mňa stále vzácne... ďakujem Ti za ne!"

Tohtoročný Národný týždeň manželstva môžete využiť aj vy vo svojich vzťahoch, aby ste zanechali (aj na nečakaných miestach) vzácne odkazy svojmu manželskému partnerovi. A keď sa vám ich nazbiera viac, môžete si z nich urobiť "nástenku odkazov", napríklad na vnútorných dverách skrine.

Odkazy ocenenia, vďačnosti, lásky a obdivu sú totiž silne terapeutické, keď sa človek na toho druhého hnevá, keď sa cíti sám, alebo keď sa má vďaka okolnostiam zvonku ťažko a ten druhý nie je nablízku... odkaz nemusí prísť len vo fľaši cez more...