Vitamíny pre vitálny manželský vzťah

22.01.2024

Vitamíny pre vitálny vzťah

Nielen naše telá, ale aj naše vzťahy potrebujú síce stopové, no pravidelné dávky vitamínov, ktoré prispievajú k zdraviu, vitalite aj odolnosti. Ich nedostatok sa veľakrát neprejaví okamžite, avšak z dlhodobého hľadiska si ho určite všimneme. Veď si len spomeňme na príklady námorníkov v minulosti, ktorým pri nedostatku vitamínu C vypadávali zuby, krehli kosti, boli anemickí a apatickí a dokonca z dôvodu dlhodobého nedostatku tohto vitamínu viacerí neprežili.

Vo vzťahu sa môže nedostatok vitamínov prejavovať vzájomným ochladnutím, stratou radosti a spokojnosti vo vzťahu, pocitmi osamelosti či sklamania,... a môže zapríčiniť až rozpad vzťahu. Vitamínová podvýživa spôsobí, že už nemáme dostatok chuti a možno ani síl zabojovať o uzdravenie. Je tak ľahké prestať vo vzťahu prijímať vyváženú a pestrú stravu a trpieť deficitom niektorého z "vitamínov", potrebných pre zdravý a vitálny vzťah.

Možno ste vo vašom vzťahu stratili iskru, upadli do rutiny a už riešite len prevádzku rodiny - v tom prípade potrebujete doplniť vitamín spoločnej zábavy. Alebo ste pozabudli byť k sebe nežní a prejavovať si vzájomnú náklonnosť, a teda sa potrebujete rozhodnúť opäť si vyjadrovať lásku dotykmi aj slovami. Alebo ste sa navzájom odcudzili a žijete si každý vo svojom svete, lebo ste prestali spolu hlboko komunikovať, starať sa o seba alebo ste dovolili nevyriešeným konfliktom a zraneniam, aby vás od seba navzájom oddelili... Nech už vášmu vzťahu chýba akýkoľvek vitamín, stojí za to premýšľať nad tým, ako ho doplniť. Národný týždeň manželstva k tomu ponúkne aj tento rok niekoľko inšpirácií.

Od pondelka 12.2. do nedele 18.2. tu nájdete tipy na pestrú stravu pre vaše manželstvo, ktorá obsahuje dôležité vitamíny, potrebné pre vitálny vzťah.

Doprajte svojmu manželstvu potrebné vitamíny, aby váš vzťah bol zdravým, vitálnym a odolným voči nepriaznivým okolnostiam!