Využite Národný týždeň manželstva pre posilnenie, oživenie či obnovenie svojho manželského vzťahu!


1. Zanechávajte svojmu manželskému partnerovi nezabudnuteľné odkazy

Tému NTM 2023 "Odkaz..." môžete využiť vy vo svojich vzťahoch, aby ste zanechali (aj na nečakaných miestach) vzácne odkazy svojmu manželskému partnerovi. A keď sa vám ich nazbiera viac, môžete si z nich urobiť "nástenku odkazov", napríklad na vnútorných dverách skrine.

Odkazy ocenenia, vďačnosti, lásky a obdivu sú totiž silne terapeutické, keď sa človek na toho druhého hnevá, keď sa cíti sám, alebo keď sa má vďaka okolnostiam zvonku ťažko a ten druhý nie je nablízku... odkaz nemusí prísť len vo fľaši cez more...


2. Vyberte sa na manželskú prechádzku s hľadaním odkazov

s využitím mobilnej aplikácie. Tá vás privedie k 5-tim geografickým bodom, kde nájdete inšpiratívne odkazy do svojho manželského vzťahu. 

Pre prechádzku s mobilnou aplikáciou urobte nasledujúce kroky:

  1. Stiahnite si  v Google Play  alebo v Apple App Store bezplatnú aplikáciu Actionbound 
  2. Spustite stiahnutú aplikáciu a naskenujte QR kód 
  3. A teraz sa už len vhodne oblečte, poriadne si nabite mobil a vyberte sa na spoločnú cestu za hľadaním odkazov pre vaše manželstvo!


3. Pozrite si inšpiratívne videá o zákonitostiach manželského vzťahu:

Inšpirujte sa počas NTM 2023 odkazmi zakladateľa NTM Richarda Kane v jeho sérii "Nerobme v manželstve" a vyhnite sa "vzorcom správania", ktoré ničia manželské vzťahy:


Pozrite si TU dokumentárny film Manželstvá z tlakového hrnca, ktorý môže priniesť nádej tým, ktorí prechádzajú náročným obdobím vo svojom vzťahu. Tvorcovia v ňom zachytili výpovede štyroch manželských dvojíc, ktoré rozprávajú nielen o začiatkoch ich vzťahu, ale aj o tom, z čoho sa zrodila manželská kríza (nevera, depresia a pornografia a dokonca aj nemanželské dieťa). Film sa zároveň zameriava na spoločný znak - všetky páry krízu dokázali prekonať


Pozrite sa, aké odkazy pre manželstvo majú koordinátori NTM na Slovensku - Vlado a Renatka Sochorovci - čo je podľa nich užitočné pribaliť si na spoločnú manželskú cestu:


4. Obdarujte sa darčekom, ktorý prinesie nové inšpirácie do vášho vzťahu

Každé manželstvo občas potrebuje inšpiráciu zvonku. Využite príležitosť rozšíriť svoju zbierku kníh o partnerstve a podnetov pre vzťah:Nechcete prísť o iskru vo vašom vzťahu? Bojíte sa, že sa z vášho vzťahu láska a zaľúbenie vytrácajú? Prežívate napätia a nechcete, aby vás rozdelili? 

Skúste 77 neobyčajných a zábavných návodov, ako prejaviť lásku

Kúpite na adonaj.sk. S kupónom: NTM23 získate 10% zľavu. Staňte sa majstrami manželského šachu!

Oživte svoj vzťah a obohaťte ho o nové impulzy. Vráťte do Vášho vzťahu romantiku. Manželské šachy lásky Vám to umožnia. Každý týždeň splňte jednu milú pozornosť, o ktorú požiada Váš muž / Vaša žena posunutím figúrky kráľa / kráľovnej na príslušné políčko. 

Kúpite na zachej.sk.


5. Vyhľadajte pomoc, ak ste sa vo svojom vzťahu "zasekli"

Niekedy sa aj v manželských vzťahoch môžeme dostať do situácií, v ktorých sa zasekneme a nemáme vlastné zdroje, aby sme sa pohli z miesta, naopak čím viac sa snažíme, tým viac sa zabárame... Vtedy nám môže pomôcť niekto zvonku - kto nám prinesie inú perspektívu, pomôže konštruktívne komunikovať či hľadať riešenia, kto nás môže sprevádzať na ceste k uzdraveniu zranení, ktoré sme si spôsobili...

Ak ste sa aj vy ocitli v situácii, z ktorej sa neviete pohnúť, neváhajte a požiadajte o pomoc. Nie je to hanba, ale prejav toho, že vám na vašom vzťahu záleží a chcete oň bojovať!

Pokiaľ neviete, na koho by ste sa mohli obrátiť, niekoľko tipov na ľudí, ktorí sa venujú manželskému poradenstvu, nájdete TU.


Jednoduché tipy pre osvieženie manželského vzťahu:

Choďte spolu na prechádzku, večeru, do cukrárne, kaviarne

Pripravte si doma večer pri sviečkach
Pozrite si spolu pekný film
Pripravte prekvapenie pre toho druhého - napíšte kartičku ocenenia, alebo mu darujte niečo, čo má rád,...
Choďte spolu na koncert, do divadla, tancovať,...
Spomínajte spolu pri fotografiách na pekné chvíle vo vašom manželstve
Napíšte manželskému partnerovi ľúbostný list