Tipy pre utuženie manželského vzťahu

1. Zanechávajte svojmu manželskému partnerovi nezabudnuteľné odkazy

Tému NTM 2023 "Odkaz..." môžete využiť aj vy vo svojich vzťahoch, aby ste zanechali (aj na nečakaných miestach) vzácne odkazy svojmu manželskému partnerovi. A keď sa vám ich nazbiera viac, môžete si z nich urobiť "nástenku odkazov", napríklad na vnútorných dverách skrine.

Odkazy ocenenia, vďačnosti, lásky a obdivu sú totiž silne terapeutické, keď sa človek na toho druhého hnevá, keď sa cíti sám, alebo keď sa má vďaka okolnostiam zvonku ťažko a ten druhý nie je nablízku... odkaz nemusí prísť len vo fľaši cez more...


2. Vyberte sa na manželskú prechádzku s hľadaním odkazov

s využitím mobilnej aplikácie. Tá vás privedie k 5-tim geografickým bodom, kde nájdete inšpiratívne odkazy do svojho manželského vzťahu.

Pre prechádzku s mobilnou aplikáciou urobte nasledujúce kroky:

  1. Stiahnite si  v Google Play  alebo v Apple App Store bezplatnú aplikáciu Actionbound 
  2. Spustite stiahnutú aplikáciu a naskenujte QR kód 
  3. A teraz sa už len teplo oblečte, poriadne si nabite mobil a vyberte sa na spoločnú cestu za hľadaním odkazov pre vaše manželstvo!


3. Pozrite si inšpiratívne videá o zákonitostiach manželského vzťahu

Inšpirujte sa počas NTM 2023 odkazmi zakladateľa NTM Richarda Kane v jeho sérii "Nerobme v manželstve" a vyhnite sa "vzorcom správania", ktoré ničia manželské vzťahy:


Pozrite si TU dokumentárny film Manželstvá z tlakového hrnca, ktorý môže priniesť nádej tým, ktorí prechádzajú náročným obdobím vo svojom vzťahu. Tvorcovia v ňom zachytili výpovede štyroch manželských dvojíc, ktoré rozprávajú nielen o začiatkoch ich vzťahu, ale aj o tom, z čoho sa zrodila manželská kríza (nevera, depresia a pornografia a dokonca aj nemanželské dieťa). Film sa zároveň zameriava na spoločný znak - všetky páry krízu dokázali prekonať.


Pozrite sa, aké odkazy pre manželstvo majú koordinátori NTM na Slovensku - Vlado a Renatka Sochorovci - čo je podľa nich užitočné pribaliť si na spoločnú manželskú cestu:


4. Obdarujte sa darčekom, ktorý vás bude inšpirovať vo vašom vzťahu

Každé manželstvo občas potrebuje inšpiráciu zvonku. Využite príležitosť rozšíriť svoju zbierku kníh o partnerstve a podnetov pre vzťah:


Nechcete prísť o iskru vo vašom vzťahu? Bojíte sa, že sa z vášho vzťahu láska a zaľúbenie vytrácajú? Prežívate napätia a nechcete, aby vás rozdelili? 

Skúste 77 neobyčajných a zábavných návodov, ako prejaviť lásku

Kúpite na adonaj.sk. S kupónom: NTM23 získate 10% zľavu. 


Staňte sa majstrami manželského šachu!

Oživte svoj vzťah a obohaťte ho o nové impulzy. Vráťte do Vášho vzťahu romantiku. Manželské šachy lásky Vám to umožnia. Každý týždeň splňte jednu milú pozornosť, o ktorú požiada Váš muž / Vaša žena posunutím figúrky kráľa / kráľovnej na príslušné políčko. 

Kúpite na zachej.sk.


Jednoduché tipy pre osvieženie manželského vzťahu:


  • Choďte spolu na prechádzku, večeru, do cukrárne, kaviarne
  • Pripravte si doma večer pri sviečkach
  • Pozrite si spolu pekný film
  • Pripravte prekvapenie pre toho druhého - napr. napíšte kartičku ocenenia, alebo mu darujte niečo, čo má rád
  • Choďte spolu na koncert, do divadla, tancovať,...
  • Spomínajte spolu pri fotografiách na pekné chvíle vo vašom manželstve
  • Napíšte manželskému partnerovi ľúbostný list